Lista artykułów w kategorii : Nowoczesne technologie uprawy roślin

Dograne.pl nowe narzędzie dla rolników.

Dotychczas handel w rolnictwie odbywał się w tradycyjny sposób jednak nie zawsze tak będzie. Na rynku handlu płodami rolnymi pojawiło się innowacyjne narzędzie Dograne.pl, które pozwala odkryć możliwości współpracy, jak i potencjalną cenę oferowaną przez odbiorców i dostawców. Jest to.

Czytaj dalej

Maszyny przyszłości

Producent ciągników Case IH na pokazie Farm Progress Show w Iowa przedstawił bezzałogowy, zdalnie sterowany traktor, który może pracować z różnymi rodzajami osprzętu. Traktor jest narazie konceptem ale w niedługim czasie to może zmienić się w realną rzeczywistość. Czy.

Czytaj dalej

Dziki kontra pola uprawne! – sposoby na dziki

Populacja dzików w Polsce, jego preferencje żerowe oraz dynamika wzrostu sprawia, że zwierze to jest ulubieńcem myśliwych. Jest też przekleństwem dla rolników, szczególnie dla tych, których uprawy rolne graniczą z kompleksami leśnymi. Duże obszary monokultur jakimi są rozległe pola kukurydzy,.

Czytaj dalej

System uprawy bezorkowej

System uprawy bezorkowej znany jest już od dziesięcioleci, pierwsze takie próby miały miejsce w ubiegłym wieku w Anglii. Jak sama nazwa wskazuje jest to sposób uprawy ziemi wyłączający orkę, a wiec jest to rodzaj powierzchniowej uprawy oraz siew bezpośredni.

Dlaczego uprawa bezorkowa?

Zimowa orka.

Czytaj dalej