Lista artykułów w kategorii : Nowoczesne technologie uprawy roślin

Pastuch elektryczny firmy Pomelac najlepszym sposobem na dziki!

Pastuch elektryczny jest rozwiązaniem powszechnie znanym i od lat stosowanym przez hodowców bydła. Jednak wiedza na ten temat jest niestety w Polsce wciąż bardzo mała.Pastuchem potocznie nazywane jest całe ogrodzenie lub sam elektryzator, czyli urządzenie wytwarzające impuls elektryczny.

Jaka jest zasada.

Czytaj dalej

Dograne.pl nowe narzędzie dla rolników.

Na rynku handlu płodami rolnymi pojawiło się innowacyjne narzędzie Dograne.pl, które pozwala odkryć możliwości współpracy, jak i potencjalną cenę oferowaną przez odbiorców i dostawców. Jest to możliwe dzięki otwartemu, algorytmicznemu mechanizmowi giełdowemu udostępnianemu rolnikom i ich partnerom całkowicie bezpłatnie.

Jak działa ta.

Czytaj dalej

Maszyny przyszłości

Czy przyszłość maszyn rolniczych będzie wyglądać właśnie tak? Producent ciągników Case IH na pokazie Farm Progress Show w Iowa przedstawił bezzałogowy, zdalnie sterowany traktor, który może pracować z różnymi rodzajami osprzętu.

Czy to naprawdę możliwe?

Autonomiczny traktor nie ma kabiny, może.

Czytaj dalej

Dziki kontra pola uprawne! – sposoby na dziki

Populacja dzików w Polsce, jego preferencje żerowe oraz dynamika wzrostu sprawia, że zwierze to jest ulubieńcem myśliwych. Jest też przekleństwem dla rolników, szczególnie dla tych, których uprawy rolne graniczą z kompleksami leśnymi. Duże obszary monokultur jakimi są rozległe pola kukurydzy,.

Czytaj dalej

System uprawy bezorkowej

System uprawy bezorkowej znany jest już od dziesięcioleci, pierwsze takie próby miały miejsce w ubiegłym wieku w Anglii. Jak sama nazwa wskazuje jest to sposób uprawy ziemi wyłączający orkę a wiec jest to rodzaj powierzchniowej uprawy oraz siew bezpośredni.

Dlaczego uprawa bezorkowa?

Zimowa orka.

Czytaj dalej