Lista artykułów w kategorii : Nowoczesne technologie uprawy roślin

Ogrodzenia elektryczne firmy Pomelac sposobem na dziki!

 Pastuch elektryczny jest rozwiązaniem powszechnie znanym i od lat stosowanym przez hodowców bydła. Jednak wiedza na ten temat jest niestety w Polsce wciąż bardzo mała. Pastuchem potocznie nazywane jest całe ogrodzenie lub sam elektryzator, czyli urządzenie wytwarzające impuls elektryczny.Zasada działania.

Czytaj dalej

Nowe narzędzie dla rolników, dograne.pl

Na rynku handlu płodami rolnymi pojawiło się innowacyjne narzędzie, które pozwala odkryć możliwości współpracy, jak i potencjalną cenę oferowaną przez odbiorców i dostawców.Dograne.pl  system internetowy łączący dostawców i odbiorców produktów rolnych. Mechanizm automatycznego dopasowywania ofert, wykorzystujący współczesne możliwości systemów przetwarzania.

Czytaj dalej

Maszyny przyszłości

Maszyny bezzałogoweCzy przyszłość maszyn rolniczych będzie wyglądać właśnie tak? Producent ciągników Case IH na pokazie Farm Progress Show w Iowa przedstawił bezzałogowy, zdalnie sterowany traktor, który może pracować z różnymi rodzajami osprzętu.Autonomiczny traktor nie ma kabiny, może za to.

Czytaj dalej

Dziki kontra pola uprawne! – sposoby na dziki

Dzik – sprzymierzeniec lasu czy wróg pola i rolnika? Jaki wpływ na uprawy mają te zwierzęta?Populacja dzików w Polsce, jego preferencje żerowe oraz dynamika wzrostu sprawia, że zwierze to jest ulubieńcem myśliwych ale przekleństwem dla rolników, szczególnie dla tych, których.

Czytaj dalej

Uprawa bezorkowa

System uprawy bezorkowej znany jest już od dziesięcioleci, pierwsze takie próby miały miejsce w ubiegłym wieku w Anglii. Jak sama nazwa wskazuje jest to sposób uprawy ziemi wyłączający orkę a wiec jest to rodzaj powierzchniowej uprawy oraz siew bezpośredni.Zimowa orka oraz wiosenne.

Czytaj dalej