Artykuły

Odszkodowania za wypadki w rolnictwie

Odszkodowania za wypadki w rolnictwie Jako wypadek przy pracy rolniczej określa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej albo pozostających w związku z wykonywaniem tych czynności:*na terenie gospodarstwa rolnego, które ubezpieczony prowadzi.

Czytaj dalej

Maszyny przyszłości

Maszyny bezzałogoweCzy przyszłość maszyn rolniczych będzie wyglądać właśnie tak? Producent ciągników Case IH na pokazie Farm Progress Show w Iowa przedstawił bezzałogowy, zdalnie sterowany traktor, który może pracować z różnymi rodzajami osprzętu.Autonomiczny traktor nie ma kabiny, może za to.

Czytaj dalej

Dziki kontra pola uprawne! – sposoby na dziki

Dzik – sprzymierzeniec lasu czy wróg pola i rolnika? Jaki wpływ na uprawy mają te zwierzęta?Populacja dzików w Polsce, jego preferencje żerowe oraz dynamika wzrostu sprawia, że zwierze to jest ulubieńcem myśliwych ale przekleństwem dla rolników, szczególnie dla tych, których.

Czytaj dalej

Mlekomaty czyli automatyczni mleczarze

W dobie przemysłowej produkcji mleka na farmach mlecznych, tylko najstarsi pamiętają jeszcze prawdziwy smak mleka tego „prosto od krowy” i wiedzą czym trudnili się dawniej mleczarze, czyli roznosiciele mleka. Obecnie kupowane w kartonie lub plastikowej czy szklanej butelce mleko, jest.

Czytaj dalej

Rolnictwo w Polsce a rolnictwo krajów Unii Europejskiej

Co różni polskie i unijne rolnictwo?Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzyło przed polskimi rolnikami większe szanse rozwiązywania wielu problemów z którymi borykał się ten dział ekonomii naszego kraju.Początkowy, dość duży sceptycyzm, szczególnie wśród rolników i obawy przed negatywnymi skutkami naszego.

Czytaj dalej