Artykuły

Drony w rolnictwie, kiedyś i dzisiaj.

Ewolucja technologii UAV (bezzałogowy statek powietrzny) w gospodarstwie i na poluCofnijmy zegar o kilka lat. Jest rok 2013. "Selfie" to najnowsze słowo.

Czytaj dalej

DJI Agras dron dla rolnictwa

Agras MG-1S łączy w sobie wiele nowatorskich technologii DJI, w tym nowy kontroler lotu A3 i system radarowy, który zapewnia dodatkową niezawodność podczas lotu. System opryskowy i czujnik przepływu zapewniają dokładne działanie. Używając w połączeniu z MG Intelligent Operation Planning.

Czytaj dalej

Maszyny przyszłości

Maszyny bezzałogoweCzy przyszłość maszyn rolniczych będzie wyglądać właśnie tak? Producent ciągników Case IH na pokazie Farm Progress Show w Iowa przedstawił bezzałogowy, zdalnie sterowany traktor, który może pracować z różnymi rodzajami osprzętu.Autonomiczny traktor nie ma kabiny, może za to.

Czytaj dalej

Dziki kontra pola uprawne! – sposoby na dziki

Dzik – sprzymierzeniec lasu czy wróg pola i rolnika? Jaki wpływ na uprawy mają te zwierzęta?Populacja dzików w Polsce, jego preferencje żerowe oraz dynamika wzrostu sprawia, że zwierze to jest ulubieńcem myśliwych ale przekleństwem dla rolników, szczególnie dla tych, których.

Czytaj dalej

Mlekomaty czyli automatyczni mleczarze

W dobie przemysłowej produkcji mleka na farmach mlecznych, tylko najstarsi pamiętają jeszcze prawdziwy smak mleka tego „prosto od krowy” i wiedzą czym trudnili się dawniej mleczarze, czyli roznosiciele mleka. Obecnie kupowane w kartonie lub plastikowej czy szklanej butelce mleko, jest.

Czytaj dalej