Myjka wysokociśnieniowa – jaka najlepsza?

Czy myjka wysokociśnieniowa jest potrzebna w gospodarstwie? Każdy kto odpowiedział twierdząco zastanawia się jaka myjka jest optymalna dla jego gospodarstwa bo tylko właściwy dobór sprzętu zapewnia zadawalające rezultaty w postaci czystych pomieszczeń i sprzętów, a także oszczędności wody i pieniędzy.

Jakie myjki są najlepsze?

Rolnictwo to jedna z dziedzin życia, która stawia przed człowiekiem jak i maszynami wysokie wymagania. Standarty higienicznie stawiane przez urzędy są coraz wyższe, przez co przedsiębiorcy mają większe pole do popisu tworząc specjalistyczne maszyny, wspomagające proces zachowania czystości środowiska przy czym rolnicy mają szansę zminimalizowania kosztów swoich działań. Obecnie na rynku bardzo polecane w tym zakresie są między innymi: stacjonarne systemy myjące dla obiektów hodowlanych, myjki ciśnieniowe, myjki mobilne do pojazdów rolniczych, różnego rodzaju odkurzacze i zamiatarki.

Technologia w dzisiejszych czasach poszła bardzo do przodu co daje nam możliwość mycia pomieszczeń i pojazdów rolniczych bezdotykowo. Jedną z najpopularniejszych metod czyszczenia są myjki ciśnieniowe, które wykorzystują wysokie ciśnienie wody. Wyróżniamy ich dwa rodzaje:

a) myjki wysokociśnieniowe zimnowodne: mobilne i stacjonarne;
b) myjki wysokociśnieniowe gorącowodne: mobilne i stacjonarne;


Kto dba o jakość?

Jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się produkcją myjek wysokociśnieniowych jest przedsięborstwo: EHRLE. Tworzą wysokiej jakości, profesjonalne urządzenia mobilne jak i stacjonarne do czyszczenia pomieszczeń, które są odporne na działanie silnych strumieni wody. Ich produkty można stosować w małych jak i dużych gospodarstwach rolnych czy hodowlanych.

Firma EHRLE może pochwalić się całą serią myjek. Bardzo dużą popularnością cieszy się seria produktów:

 

Myjki wysokociśnieniowe zimnowodne:

EHRLE KD TN – myjka wysokociśnieniowa, mobilna, zimnowodna. Jest zbudowana z kutego mosiądzu i posiada nierdzewne zawory. Ma także elektryczny silnik i bezstopniową regulację ciśnienia. Jest nie duża co ułatwia jej przechowanie i transport.

Kolejnym produktem, który wykorzystywany jest do czyszczenia pojazdów w sektorze rolnym i hodowlanym jest EHRLE KD 4×4. Jest to kolejna myjka mobilna, zimnowodna, która wykorzystuje bardzo wysokie ciśnienie wody. Urządzenie posiada wbudowany bufor pompy, dzięki czemu moc jego działania może być nawet o 30% większa niż innych myjek. Urządzenie to jest przeznaczone do kilkugodzinnej pracy w niesprzyjających warunkach. Jest to urządzenie przemysłowe.

EHRLE KD 4×4 jest wykorzystywany do czyszczenia dużych ferm hodowlanych. Jest to maszyna, która zwalcza najcięższy i uporczywy brud.

Firma EHRLE produkuje również myjki wysokociśnieniowe gorącowodne. Najpopularniejszymi są:

EHRLE HD Etronic 2 – jest to myjka mobilna, agregat, służący do mycia urządzeń przemysłowych w bardzo niewygodnych warunkach. Urządzenie pod względem jakości jest doskonałe. Ma wysoką moc i jest oparte na nowoczesnej technologii. Produkt posiada kocioł grzewczy, dzięki któremu woda nagrzewa się. Jest skonstruowany tak, aby nie wykorzystywać dużej ilości paliwa. Jak wszyscy wiemy, gorąca woda daje nam dużo większe możliwości czyszczenia i rozpuszcza wszelkie substancje, z którymi zimna woda by sobie nie poradziła, między innymi smary i tłuszcze.

EHRLE HD Etronic 2 bardzo szybko i skutecznie usuwa ciężki i tłusty brud. Profesjonaliści używają go przy czyszczeniu pojazdów, gospodarstw hodowlanych i rolnych.

EHRLE HDE 800 – kolejna maszyna mobilna wykorzystująca gorącą wodę pod ciśnieniem. Jest to agregat, który ma specjalne zastosowanie. Posiada elektryczny bojler co sprawia, że zasięg urządzenia jest większy niż myjek z podgrzewaniem spalinowym. EHRLE HDE 800 to urządzenie ekologiczne, podczas swojej pracy nie emituje do środowiska żadnych zbędnych spalin. Jest to duży plus, ponieważ mogą dzięki temu być używane tam gdzie standarty higieny są bardzo wysokie, albo pomieszczenia nie mają wentylacji. Są popularne w mleczarniach i obiektach przetwarzających warzywa i owoce.

Myjki stacjonarne:

Firma EHRLE zajmuje się również produkcją myjek stacjonarnych. Myjki wysokociśnieniowe tego typu, sprawdzają się w utrzymaniu porządku i czystości w miejscach o wysokim poziomie higieny. Pomieszczenia takie, potrzebują przeważnie do tego urządzeń odpowiadających wymaganiom nowoczesnej technologii.
Urządzenia stacjonarne służące do mycia są bardzo rozbudowane i odpowiadają za kilka myć jednocześnie. Myjki stacjonarne charakteryzują się mocniejszą konstrukcją i są bardziej trwałe niż mobilne. Wielkość stacjonarnej myjki zależy od tego jak duże jest pomieszczenie, a także od tego, jakiego rodzaju myjki oczekuje klient.

EHRLE KS 1040 Classic – myjka stacjonarna, zimnowodna, która jest gotowa do pracy o każdej godzinie. Można zamontować ją w pomieszczeniu, które nie będzie myte, np. na ścianie. Urządzenie jest bardzo szczelne, wszystko po to by ograniczyć dostęp czynników zewnętrznych do produktu. Urządzenie nadaje się do mycia pojazdów, a także w budynkach hodowlanych, czy specjalizujących się w przetwórstwie warzyw czy owoców.

Zazwyczaj w takich miejscach wykorzystuje się myjki z gorącą wodą, lecz
EHRLE KS 1040 Classic jest stworzone tak, by nas nie zawieźć.
Podobnie działa myjka wysokociśnieniowa, stacjonarna, gorącowodna: EHRLE HSC ST.

Maszyny rolnicze, a także pomieszczenia hodowlane i służące nam do przetwarzania wszelkiego rodzaju zbiorów to w sektorze rolnictwa inwestycje na długie lata, dlatego należy o nie dbać w odpowiedni sposób, przestrzegając wszystkich zastrzeżeń i kierując się wszelkimi wskazówkami. Dzięki temu, przez długi okres będziemy mogli cieszyć się ich sprawnością i będą nam służyły przez kilka długich lat.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , aby pisać komentarze.