Gotowy zestaw monitoringu do samodzielnego montażu

Coraz więcej osób decyduje się na gotowy zestaw monitoringu do montażu przy domu oraz zabudowaniach gospodarskich. Nic dziwnego – bezpieczeństwo najbliższych oraz dobytku jest bardzo istotne. Warto zainwestować w dobre zabezpieczenia, które pozwolą na przykład ze spokojem wyjechać na wakacje lub pozwolą sprawdzić, czy ktoś niepożądany nie kręci się wokół zabudowań, w których znajdują się maszyny rolnicze lub zwierzęta.

Firmy zajmujące się montażem są drogie, co często nie ma odbicia w solidności wykonania. Co możemy zrobić, aby mieć pewność, że system monitoringu, którego użyliśmy u siebie w domu lub przy pomieszczeniach gospodarskich działa bez zarzutu i dokładnie tak, jak sobie tego życzymy? Zamontować go samemu! Zakładając taki zestaw samodzielnie, wiemy dokładnie co i jak działa, a przy tym mamy pewność, że wszystko zostało podpięte odpowiednio – gotowy zestaw do monitoringu AHD daje nam gwarancję, że montaż okaże się bardzo łatwy i intuicyjny.

Gotowy zestaw monitoringu

Zestaw monitoringu AHD

Co oznacza monitoring AHD?

AHD to skrót od angielskiego „Analog High Definition” i oznacza analogowy system monitoringu w jakości HD. Dzięki takiemu połączeniu, obrazy nagrywane przez kamery są pobierane w wysokiej jakości, a kolory doskonale odwzorowane. Taki zestaw współpracuje z kamerami o rozdzielczości nawet do 5 megapikseli, zapewniając bardzo wysoką jakość obrazu. Jest to bardzo istotne, szczególnie w sytuacji kiedy obraz z monitoringu będzie służył jako dowód w sprawie lub pomoże namierzyć sprawcę szkód.
Dodatkowo, obrazy rejestrowane przez monitoring AHD przekazywane są w czasie rzeczywistym, a zatem są pozbawione opóźnień emisji – co może być szczególnie istotne w sytuacji, kiedy chcemy z pomocą takiego systemu coś ustalić lub obserwować interesujący nas punkt w danym momencie, bez opóźnień.


Gdzie sprawdzi się monitoring AHD?

Taki zestaw do monitoringu sprawdzi się idealnie w dużych obiektach, jak na przykład wielkopowierzchniowe gospodarstwa rolne czy domy z przyległymi do nich dużymi terenami zielonymi. Dokładny zasięg takiego zestawu jest zależny od okablowania terenu, jednak sam sprzęt ma duży potencjał w tym zakresie i nie wymaga montażu dodatkowych wzmacniaczy sygnału.
Monitoring, o którym mowa, może być wykorzystany również w sytuacji, kiedy na terenie posesji istnieje już okablowanie do monitoringu analogowego – gdyż system AHD współpracuje ze standardowymi rejestratorami.

 

Jakie korzyści wynikają z posiadania zestawu do monitoringu AHD?

Oprócz najbardziej oczywistej kwestii, a więc bezcennego bezpieczeństwa, montaż monitoringu daje również szereg innych korzyści. Dzięki monitoringowi zyskujemy także spokój ducha – na przykład podczas rodzinnych wypadów czy wakacyjnych wyjazdów. Ze świadomością, że dom i nasz majątek jest bezpieczny, wypoczywa się lepiej.
Oprócz tego, nie bez znaczenia pozostaje również kwestia kosztów. Tani zestaw do monitoringu AHD przy odpowiednim, dostosowanym do naszych potrzeb doborze jest oszczędnością sam w sobie, bowiem znika kwestia zapłaty za montaż profesjonalnej firmie. Optymalny dobór zestawu również pozwala zachować pieniądze w kieszeni – mamy pewność, że nie kupimy niekompatybilnych czy zbędnych urządzeń. Monitoring pozwala również uniknąć wydatków związanych z potencjalnym włamaniem, które mogłoby mieć miejsce, gdyby teren posesji nie był pod obserwacją kamer.

Jak wybrać zestaw do monitoringu?

Mimo, że wiele zestawów jest łatwych w montażu, wiele kwestii wymaga odrobiny wiedzy czy przemyślenia ich przed zamówieniem monitoringu. Warto rozważyć niektóre tematy, gdyż w grę wchodzi nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i funkcjonalność zestawu oraz jego skuteczność. Przed zakupem nowego zestawu do monitoringu, w którym jeszcze nie używano takiej formy zabezpieczenia, należy zastanowić się:

  • ile kamer jest potrzebnych do monitorowania wnętrza domu oraz części zewnętrznej;
  • czy interesuje nas system analogowy czy może sieciowy;
  • czy chcemy zamontować instalację bezprzewodową czy przewodową;
  • w jaki sposób chcemy zarządzać całym systemem;
  • nad doborem odpowiednich miejsc do instalacji kamer – na przykład unikać nadmiernego zaciemnienia jeśli planujemy montaż kamer do tego nieprzystosowanych.

Gotowe zestawy do monitoringu ułatwiają wybór, jednak nad wyżej wskazanymi kwestiami dobrze pomyśleć z wyprzedzeniem, aby optymalnie dobrać gotowy zestaw do naszych potrzeb. 

Jakie funkcje oferują zestawy do monitoringu?

Monitoring służy przede wszystkim do oglądania pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych, które nas interesują. Nowoczesne systemy są wyposażone również w szereg funkcji, które wspomagają jego działanie, jak na przykład:

  • detektory ruchu – po zarejestrowaniu ruchu, kamera uruchamia się lub włącza alarm;
  • identyfikacja twarzy;
  • wykrycie przekroczenia określonej linii (lub większej ich ilości);
  • wykrywanie wkroczenia do określonej ustawieniami strefy.

W zależności od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na zakup zestawu, a także naszych potrzeb, dostępne są również inne, niekiedy bardziej zaawansowane technicznie funkcje sprzętu.
Niezależnie od tego, jakimi funduszami dysponujemy i jakie konkretnie cele ma spełniać monitoring, z pewnością uda nam się znaleźć odpowiedni zestaw. Warto jest zainwestować w monitoring, gdyż niezaprzeczalnie daje on poczucie spokoju i bezpieczeństwa, a przy tym pomaga zadbać o nasz dom czy gospodarstwo.

Zobacz ofertę MONITORINGU klikając w poniższy  baner.

Zestaw monitoringu

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany , aby pisać komentarze.