DJI Agras dron dla rolnictwa

Agras MG-1S łączy w sobie wiele nowatorskich technologii DJI, w tym nowy kontroler lotu A3 i system radarowy, który zapewnia dodatkową niezawodność podczas lotu. System opryskowy i czujnik przepływu zapewniają dokładne działanie. Używając w połączeniu z MG Intelligent Operation Planning System i DJI Agriculture Management Platform,użytkownik może planować operacje, zarządzać lotami w czasie rzeczywistym i ściśle monitorować działanie drona. MG-1S to dron o wysokich osiągach, oferujący wszechstronne rozwiązania do pielęgnacji rolniczej.

Wyposażony w zaawansowany kontroler lotu A3, MG-1S jest w stanie zapewnić wysoki poziom niezawodności. Jego algorytm został zoptymalizowany pod kątem wykorzystania w rolnictwie,zapewnia stabilny  lot nawet z płynami. Ponad to nadmiarowy projekt A3 obejmuje podwójne kompasy.Jeśli wystąpi błąd w jednym czujniku, system automatycznie przełączy się na drugi czujnik, aby kontynuować bezpieczny i niezawodny lot.

Na korpusie umieszczone są trzy precyzyjne radary mikrofalowe, z przodu, z tyłu i pod spodem zbiornika opryskiwacza. Radary z przodu i z tyłu wykrywają teren, umożliwiając samolotowi regulację jego wysokości w przybliżeniu. Radar skierowany w dół zapewnia wysoką precyzję wysokości. Podczas skanowania radarów, MG-1S jest w stanie dostrzec zmianę terenu, dostosować wysokość i utrzymać wysokość nad uprawami.

Nowy system opryskiwania umożliwia dokładniejsze opryskiwanie. Dzięki dwóm kompatybilnym pompom sterującym osobno przednią parą i tylną parą dysz, dostępne są teraz trzy tryby opryskiwania: natryskiwanie w przód, rozpylanie wsteczne i pełne opryskiwanie. Nowy czujnik ciśnienia i czujnik przepływu monitorują prędkość natryskiwania w czasie rzeczywistym, realizując dynamiczne sterowanie prędkością i ilością rozpylania podczas pracy. Dysze z przedłużonymi wysięgnikami natryskowymi zostały wykorzystane do lepszego  przepływu  powietrza w dół. Ten system natryskowy teraz bardziej precyzyjnie reaguje na polecenia,dokładność i skuteczność operacji natryskiwania.

Planuj i edytuj ścieżki lotu inteligentnie za pomocą MG-1S. Po ustawieniu ilości cieczy dla obszaru, samolot obliczy dla Ciebie pozostałe parametry, zwiększając wygodę. Możesz także wybrać tryb Efficient Mode i Intensive Spraying dla różnych potrzeb operacyjnych.

Kontroler MG-1S posiada jasny wyświetlacz 5,5 cala / 1080p, który jest widoczny nawet w silnym świetle słonecznym. Dzięki wbudowanemu systemowi planowania operacji użytkownicy mogą korzystać z kontrolera w celu zwiększenia wydajności pracy. Akumulator kontrolera obsługuje czas pracy do 5 godzin, umożliwiając długotrwałe działania na zewnątrz.

Drony w rolnictwie mogą być stosowane nie tylko do oprysków. Przykładowe zastosowanie dronów:

– obserwacja z powietrza, np: upraw niszczonych przez zwierzęta, upraw wielohektarowych oraz trudno dostępnych, stawów i jezior z rybami

Zachęcam do pisania w komentarzach jakie jeszcze funkcje w rolnictwie mogą spełniać drony.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz